O badaniu

Gemius to polska firma badawczo-technologiczna działająca na skalę międzynarodową, która od ponad 20 lat prowadzi badania internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych. Gemius mierzy oglądalność stron www i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Firma działa w prawie 40 krajach, a w 12 z nich posiada lokalne oddziały. Klientami Gemiusa są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania realizowane są zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Jednoźródłowy pomiar mediów różnych typów to nowe innowacyjne rozwiązanie firmy Gemius, dzięki któremu możliwe jest określenie, w jaki sposób Polacy korzystają z internetu, aplikacji, telewizji i radia.

Smartfon dla Panelisty to projekt rekrutacji osób do panelu badawczego na potrzeby badania jednoźródłowego. Panel badawczy to grupa osób, która dostarcza informacje o korzystaniu z mediów: Internetu, radia, telewizji. W przypadku projektu Smartfon dla Panelisty informacje są zbierane za pośrednictwem telefonu z oprogramowaniem badawczym.